نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: برای افسردگی خودم دارو تجویز کردم

1350
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1164
    تشکـر
    1
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

برای افسردگی خودم دارو تجویز کردم

سلام

میدونم که خود درمانی، خصوصا در ارتباط با داروهای ضد افسردگی می تونه باعث پیچیده تر شدن و افزایش مشکلات شخص بشه.
    اما من این کار رو انجام دادم و چند روزی هست که "بدون تشخیص و تجویز پزشک" دارم یکی از داروهای خانواده ssri رو به دلیل افسردگی و نداشتن انگیزه و استرس (همگی نزدیک به 15 سال) مصرف می کنم (اسم دارو رو اینجا نمیگم).
    قصد ندارم برم دکتر.حوصله ندارم واقعا.پول جلسات مشاوره رو هم همینطور و فکر می کنم دارو درمانی میتونه مشکل منو تا حد زیادی برطرف کنه (؟!) و تازه نمیخوام خانواده م بفهمن که من مشکل روحی دارم و به خاطرش تحت درمانم.
    از شروع مصرف تا حالا عارضه ای نداشتم و تمایلی هم به انجام خودکشی در من ایجاد نشده و اصلا دلم میخواد زندگی کنم و از زندگیم لذت ببرم.
    روانشناس/روانپزشکی هست که بتونه منو غیرحضوری راهنمایی و وضعیتم رو در طول مصرف دارو کنترل کنه؟ به صورت آنلاین یا مکاتبه تلفنی،فقط حضوری نباشه.کسی رو میشناسید؟
    همونطور که گفتم نمیخوام به دکتر مراجعه کنم.

مرسی
    ویرایش توسط null : 10-02-2016 در ساعت 02:09 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : برای خودم دارو تجویز کردم-یا بدتر میشم یا بهتر

سلام

معمولا وقتی فصل پاییز شروع میشه روزها کوتاه میشه باعث کسل شدن افراد میشه

حتی ممکنه دچار افسردگی فصلی شده باشید که sad نام داره و افراد و دچار غم زدگی میکنه

که بیشترین عامل افسردگی کمبود نوره که خانومهارو بیشتر درگیر میکنه تا مردها

اگر این نوع افسردگی رو داشته باشید حتما باید بالینی درمان بشید احتمالا با نوردرمانی معالجه بشید

البته کمبود اهن و امگا3 هم باعث افسردگی میشه و همینطور ویتامین ب و سی

در ضمن عوارض داروهای ضدافسردگی آنی ایجاد نمیشه

که حالا چون حس خودکشی نداشتید معنیش این باشه که مشکلی نداره مصرفش

بیشترین عوارض داروهای ضدافسردگی رو وابستگی های بیش از حدش داره

شما وقتی قرص مصرف میکنید اروم و خوشحالید به محض اینکه مصرف نکنید براتون ناراحتی پیش میاد

و مدام دلتون می خواد مصرف کنید و یکی از مهمترین عوارضش اضافه وزنه

درکل بجای اینکه دردتون رو درمان کنید

سعی نکنید درد جبران ناپذیر دیگه ای برای خودتون ایجاد کنید

الان دارید میگید نمی خواید هزینه مشاوره کنید ولی بعدا مطمن باشید

با صدمه که با مصرف خودسرانه قرص به خودتون میزنید چند برابر این هزینه رو باید برای درمان

مصرف کنید.

برای مشاوره میتونید با مشاوره های مشاوره کو تماس بگیرید.

موفق باشید
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

3. 5 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

مگه بدون نسخه پزشک هم دارو میدن؟ تا اونجایی که اطلاع دارم فکر نکنم داروخونه ها همچین اجازه ای داشته باشن که بدون مهرو امضا پزشک دارو بدن
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : برای خودم دارو تجویز کردم

اغلب بیماران با کوچکترین احساس بهبودی، مصرف داروهای خود را قطع می کنند در حالیکه نمی دانند نخوردن همین چند قرص باقیمانده، موجب می شود که دوره درمانی آنان کامل نشده و بیماری های خطرناک تری انتظار آنان را بکشد.

همواره از خطرات مصرف و تجویز بی رویه دارو گفته شده و رسانه ها به این مساله بطور گسترده ای پرداخته اند و شاید همین امر موجب شده تا اغلب بیماران به محض اینکه احساس کنند بهبود یافته اند، داروهای خود را قطع می کنند.

توجیه آنان برای قطع دارو این است که مصرف دارو، عوارض خاص خود را دارد و هرچه کمتر مصرف شود، بهتر است.

از سوی دیگر برخی بیماران مانند مبتلایان به دیابت و فشار خون از اینکه هر روز باید تا آخر عمر، دارو مصرف کنند راضی نیستند و گاهی سرخود داروهای خود را قطع می کنند.

این در حالیست که این نیمه کاره گذاشتن مصرف داروها، بدن را در مقابل بیماری مقاوم می کند و خطر انتقال میکروب به سایر افراد جامعه را افزایش می دهد.

به گفته کارشناسان مربوطه، تکمیل دوره درمانی با هدف بهبودی اهمیت دارد و در غیر این صورت باکتری ها بطور کامل از بین نمی روند و باکتری های باقی مانده نیز عفونت مجدد را بدنبال خواهد داشت و حتی ممکن است این بار بیشتر مقاوم شده و دیگر به آنتی بیوتیک های مصرفی جواب ندهند.

بنا بر اعلام مسوولان نظام دارویی کشور، اکنون روز به روز نسل های جدیدی از آنتی بیوتیک ها وارد بازار می شود زیرا آنتی بیوتیک های قبلی دچار مقاومت دارویی شده اند.

شرایط بگونه ای شده که دیگر نسل سوم سفالوسپورین ها و حتی پنی سیلین ها پاسخگوی درمان عفونت ها نیست و متاسفانه هزینه های زیادی نیز برای تامین این اقلام دارویی صرف می شود.

** عوارض کامل نکردن دوره مصرف داروهای تجویزی

مسوول کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروهای سازمان غذا و دارو درباره قطع مصرف داروها در طول دوره درمانی گفت: هنگامی که بیماری، دارو را کمتر از میزان تجویز شده، مصرف می کند، طبیعتا بیماری او کنترل نمی شود و ممکن است بیمار در ماه های ابتدایی متوجه عوارض آن نشود اما سرانجام با پیشرفت بیماری، دیگر داروهای ساده ای که قبلا تجویز می شد برای درمان او پاسخگو نخواهد بود.

فاطمه سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: حتی این احتمال وجود دارد که بیمار به مداخلات پزشکی بیشتر و جراحی نیاز پیدا کند که طبیعتا هزینه و عارضه آن برای بیمار بیشتر خواهد بود.

** کاهش داروی فشار خون، بیمار را دیالیزی کرد

مسوول کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروهای سازمان غذا و دارو در این باره به ذکر مثالی اشاره کرد و گفت: در یکی از موارد کم مصرف کردن دارو، فردی ۴۵ ساله مبتلا به فشار خون، داروی خود را سرخود قطع کرد و اکنون به تخت دیالیز متصل شده است.

سلیمانی افزود: اگر احساس کنیم که حالمان خوب است نباید سرخود داروها را قطع یا دوز آن را کم یا زیاد کنیم زیرا عارضه آن را ممکن است چند سال بعد ببنیم.

** مرگ ومیرهای ناشی از مقاومت دارویی

مسوول کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروهای سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در پی قطع یا کم کردن دوز دارویی، موارد مرگ و میر داریم؛ این مرگ و میرها ناشی از مقاومت دارویی است؛ این مرگ ومیرها به این علت است که بیماران بیجا، سرخود و بدون ملاحظات، داروی خود را کم و زیاد می کنند.

سلیمانی گفت: اگر دوره مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده، تمام نشود، میکروب بیماری مقاوم خواهد شد و بار دوم بدن دیگر به آن آنتی بیوتیک جواب نمی دهد و مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک های قوی تری می شویم.

وی خاطرنشان کرد: این درحالیست که تعداد آنتی بیوتیک ها در کشور و حتی در دنیا، بی نهایت نیست و محدود هستند.

سلیمانی یادآور شد: بنابراین باید درمورد مصرف داروها، اصول درمانی را رعایت کنیم تا تجویز دارو منجر به اثر بخشی شود.

** لزوم تغییر دارو با تجویز پزشک هنگام بروز عوارض جانبی

البته همواره این احتمال وجود دارد که داروها در کنار اثرات مثبت و درمانی، عوارض جانبی، واکنش های حساسیتی و تداخل با غذاها، نوشیدنی ها یا سایر داروها را ایجاد کنند که در اینصورت حتما باید به پزشک اطلاع داده شود تا داروی مناسب تری برای بیماری تجویز کند.

اما اینکه بطور کلی دارویی قطع شود می تواند پیامدهای خطرناکی را در آینده برای بیمار رقم بزند.

به هر حال بیماران باید توجه کنند که داروهای خود را بگونه ای مصرف کنند که بیشترین اثر درمانی را با کمترین عوارض جانبی به همراه داشته باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1164
    تشکـر
    1
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها
    سلام

معمولا وقتی فصل پاییز شروع میشه روزها کوتاه میشه باعث کسل شدن افراد میشه

حتی ممکنه دچار افسردگی فصلی شده باشید که sad نام داره و افراد و دچار غم زدگی میکنه

که بیشترین عامل افسردگی کمبود نوره که خانومهارو بیشتر درگیر میکنه تا مردها

اگر این نوع افسردگی رو داشته باشید حتما باید بالینی درمان بشید احتمالا با نوردرمانی معالجه بشید

البته کمبود اهن و امگا3 هم باعث افسردگی میشه و همینطور ویتامین ب و سی

در ضمن عوارض داروهای ضدافسردگی آنی ایجاد نمیشه

که حالا چون حس خودکشی نداشتید معنیش این باشه که مشکلی نداره مصرفش

بیشترین عوارض داروهای ضدافسردگی رو وابستگی های بیش از حدش داره

شما وقتی قرص مصرف میکنید اروم و خوشحالید به محض اینکه مصرف نکنید براتون ناراحتی پیش میاد

و مدام دلتون می خواد مصرف کنید و یکی از مهمترین عوارضش اضافه وزنه

درکل بجای اینکه دردتون رو درمان کنید

سعی نکنید درد جبران ناپذیر دیگه ای برای خودتون ایجاد کنید

الان دارید میگید نمی خواید هزینه مشاوره کنید ولی بعدا مطمن باشید

با صدمه که با مصرف خودسرانه قرص به خودتون میزنید چند برابر این هزینه رو باید برای درمان

مصرف کنید.

برای مشاوره میتونید با مشاوره های مشاوره کو تماس بگیرید.

موفق باشید
    مشکل من ارتباطی به تغییر فصل نداره و همونطور که گفتم 15 سالی هست که به این مشکلات دچار شدم و حتی شاید بیشتر.
    کمبود آهن و امگا 3 و ویتامین ب و غیره هم ندارم و از لحاظ جسمی کاملا سالمم.
    اینو میدونم که نباید دارو رو به یکباره قطع کنم.
    این مشاور هایی که گفتید تخصصشون چیه؟ فقط مشاورن یا دکتر؟! چون به کسی نیاز دارم که بتونه وضعیت منو کنترل کنه در طول مصرف و اگه به عارضه خاصی دچار شدم به من بگه چیکار کنم.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط null نمایش پست ها
    سلام میدونم که خود درمانی، خصوصا در ارتباط با داروهای ضد افسردگی می تونه باعث پیچیده تر شدن و افزایش مشکلات شخص بشه. اما من این کار رو انجام دادم و چند روزی هست که "بدون تشخیص و تجویز پزشک" دارم یکی از داروهای خانواده ssri رو به دلیل افسردگی و نداشتن انگیزه و استرس (همگی نزدیک به 15 سال) مصرف می کنم (اسم دارو رو اینجا نمیگم). قصد ندارم برم دکتر.حوصله ندارم واقعا.پول جلسات مشاوره رو هم همینطور و فکر می کنم دارو درمانی میتونه مشکل منو تا حد زیادی برطرف کنه (؟!) و تازه نمیخوام خانواده م بفهمن که من مشکل روحی دارم و به خاطرش تحت درمانم. از شروع مصرف تا حالا عارضه ای نداشتم و تمایلی هم به انجام خودکشی در من ایجاد نشده و اصلا دلم میخواد زندگی کنم و از زندگیم لذت ببرم. روانشناس/روانپزشکی هست که بتونه منو غیرحضوری راهنمایی و وضعیتم رو در طول مصرف دارو کنترل کنه؟ به صورت آنلاین یا مکاتبه تلفنی،فقط حضوری نباشه.کسی رو میشناسید؟ همونطور که گفتم نمیخوام به دکتر مراجعه کنم. مرسی
    سلام متاسفم از آنچه که خواندم ولی خوب تنها شما مسئول حفظ سلامت تن و روان خود هستید و چون تصمیم خود را گرفته اید با توجه به اینکه میدانید چقدر اینکار غیر اصولی و علمیست و خطرناک درست به مانند کسی که میداند مواد مخدر چقدر خطرناک است ولی باز مصرف رو آغاز میکند!!!!!؟؟؟ در جواب سوالتان باید عرض کنم خیر هیچ روانپزشکی بدون ویزیت بالینی بیمار و تشخیص دارو تجویز نمیکند و پیشنهاد نمیدهد. با آرزوی سلامت برای شما سپاس دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

9. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

همانطور که دوستان اشاره کردن هیچ دکتری حاظر نیست همچین مسولیتی رو بپذیره به خاطر اینکه مصرف دارو یک سری عوارضی به دنبال داره که باید تحت نظارت پزشک مصرف بشه و همچین اگر دوز دارو رعایت نشه در اینده باعث ایجاد تحمل دارویی میشه به عبارتی برای مصرف دارو مجبور هسید که دوز بیشتری مصرف کنید چون اثر دارو از بین بره و به مرحله میرسه که کاملا بی اثر میشه و همچین اگر دوز دارو و فواصل زمانی که باید دارو مصرف بشه رعایت نشه حتی ممکنه باعث بروز تشنج و کما و مرگ به دنبال بیاره پس بهتره هر چه زودتر از مصرف خودسرانه این داروها پرهیز کنید .
    با توجه به اینکه داروهای ضدافسردگی باعث میشه که میزان سروتونین و دوپامین مغز رو افزایش میدن و این ها شادی آور هستن بهتون پیشنهاد میکنم در غذاهایی که به طور طبیعی حاوی سروتونین و.. مصرف کنید چون عوارضی هم نخواهند داشت و برای روان درمانی هم حتما به پزشک مراجعه کنید
    همچین من بهتون پیشنهاد میگم یوگا و شنا و رفتن در دل طبیعت خودش نشاط اور و باعث کنترل افکار منفی میشه و هرگز اجازه ندین افسردگی به شما غلبه کنه

ازجمله مواد غذایی که حاوی سروتونین و غنی از مواد نشاط آوره بهتون معرفی میکنم خودتونم میتونید بیشتر سرچ کنید
    موز؛ هم انرژی، هم شادی
    ماهی؛ ضد افسردگی
    شکلات؛ تلخ بهتر است
    ماست و شیر؛ خواب‌آور طبیعی
    کلم بروکلی؛ شادی گیاهی
    بادام؛ خلق‌تان را تنظیم کنید
    راههای افزایش سروتونین در بدن

استفاده از غذاهای افزایش دهنده و مولد سروتونین در بدن :

غذاهای پروتئینی درعرض چند دقیقه دوپامین و اپی نفرین را بالا می برند و به دلیل دارا بودن تریپتوفان قادر به افزایش سطح سروتونین درمغز هستند.مانند غذاهای دریایی وماهی، مرغ و تخم مرغ،گوشت گوسفند وگوساله(کم چرب)، پنیر کوتاژ( (cottage cheese ،لبنیات کم چرب،بنشن،سویا و جوانه گندم .
    کربوهیدرات ها : کربوهیدرات های دارای شاخص گلیسمیک بالا (افزایش سریع قند خون) حداکثر تولید سروتونین را موجب می گردند مثل نان سفید، شکر، برنج، شیرینی جات، سیب زمینی پخته، و پاستا.البته کربوهیدرات های ساده مانند شکر و غذاهای حاوی آنها احساس سرخوشی فوری ولی موقت ایجاد می کنند و موقعی که اثر آنها از بین رفت فرد به دنبال غذای بیشتری رفته و افزایش وزن پیدا می کند . اما کربوهیدراتهای پیچیده مانند حبوبات ،غلات سبوس دار،گندم سیاه کامل ، ماکارونی،نان، سیب زمینی شیرین ، آلو،اسفناج ،میوجات و سبزیجات اثر کمتر ولی طولانی تر در خلق و خو ایجاد می کنند.
    ویتامین ها : ویتامین های گروه Bوویتامین Dنقش مهمی در تولید سروتونین دارند.
    ویتامین های B برای سلامتی روان بسیار مفیدند. آن ها در بدن ذخیره نمی شوند، و مقدار شان بستگی به رژیم غذایی دارد.ویتامین های گروه Bبا تصفیه کردن کربوهیدرات ها (مثل جدا کردن سبوس از غلاتی چون گندم، برنج و …)، کشیدن سیگار ، مصرف کافئین(مثل قهوه) و نوشیدن الکل، تخریب شده و از بین می روند. از آنجایی که ویتامین های گروه Bبه تثبیت و تعادل حالات و خلق وخو کمک می کند آنها را ویتامین ضد استرس نیز می نامند . (هنگامی میزان استرس افزایش یابد بدن قادر به تولید سروتونین نخواهد بود).غذاهای سرشار از ویتامین های Bعبارتند از مخمرآبجو(ماءالشعیر)، جوانه ها ،دانه ها ، آجیل ها ،تخمه آفتاب گردان ، تخم کتان ،برنج قهوه ای، زردآلوی خشک شده ،مارچوبه ، لبنیات و موز و جگر. ویتامین ۶B(پیرودوکسین) به وفور در گوشت، غلات کامل به خصوص گندم، سبزی ها و مغزها وجود دارد. منابع ویتامین ۱۲Bعبارت است از جگر ماهی، گوشت، تخم مرغ و لبنیات.وبهترین منابع اسید فولیک شامل میوه ها ، مخمر،جگر، قارچ و سبزی های برگ سبز (به ویژه اسفناج و کلم بروکلی)، گوشت گاو کم چربی، سیب زمینی، نان گندم کامل، آب پرتقال ،آب توت فرنگی و لوبیامی شود.
    ویتامین Dاستفاده و تولید سروتونین ،دوپامین و سایر هرومونهای مربوط به خلق و خو را تنظیم می کند . بهترین راه دریافت دوز روزانه مورد نیاز آن از طریق ترکیب غذا و قرار گرفتن در معرض خورشید است ویکی از بهترین منابع غذایی ویتامین Dقارچها هستند . سایر غذاهای غنی ازآن شامل :آب میوه ها(بخصوص آب پرتقال) ،شیر غنی شده ،ماهی ساردین و انواع پنیر است. ( بهتر استاز ماهی های چرب بیشتر استفاده شود )
    مکمل امگا ۳ : اسید چرب امگا سه تقویت کننده مغز و حافظه بوده وبعنوان یک مکمل در کاهش خشم و آشفتگی موثراست . همچنین به ایجاد خلق و خوی خوب کمک و با افسردگی مبارزه می کند .غذاهای دریایی به ویژه ماهی های چرب مانند سالمون از بهترین منابع اسیدهای چرب امگا سه هستند. می توان این عنصر حیاتی را درروغن کانولا، روغن بذر کتان، روغن دانه سویا و سبزیجات برگ سبز نیز به وفور یافت .
    غذاهای رنگین :افرادی که میزان تولید سروتونین در مغز آنها پایین است، برای بهبود روحیه خود بیشتر به غذای رنگین روی می‌آورند که سروتونین را در مغز زیاد می‌کند.مثلا زعفران که حاوی ترکیبات زردرنگ (مشتقات کروستین) است، می‌تواند تولید سروتونین را در مغز افزایش دهد.
    انجام فعالیتهای افزاینده و مولود سروتونین در بدن :
    انجام فعالیتهای شاد و فرح بخش مثل رفتن به سفر تفریحی وگردش ، رفتن به پارک ،کوه،جنگل و دریا،رفتن به موزه ،سینما،تئاترو تما شای فیلمهای مفرح و شاد ودید و بازدید دوستان و اقوام ، موجب افزایش ترشح سروتونین مغز می شود.بطور مثال ۱ تا ۲ ساعت گردش در هوای آزاد و بعد از طلوع خورشید می تواند به ترشح بیش تر سروتونین منجرشود که نتیجه آن افزایش نشاط در بدن و رفع خستگی و کسالت است.
    طبق تحقیقات ، ورزش و فعالیت فیزیکی سبک مثل پیاده روی ،یوگا، شنا و دوچرخه سواری حداقل ۴روز در هفته و به مدت ۶۰ روزمی‌تواند سروتونین را در مغزافزایش دهد .
    نیایش کردن ،دعا کردن ،نماز خواندن ، مدیتیشن و تکنیک تفکر مثبت (که در آن خاطرات خوب یادآوری می شود ) می تواند به افزایش تولید و عملکرد بهتر سروتونین کمک کند . ثابت شده است در مواقعی که فشار منفی عصبی بالا می رود ، اگر خاطرات شاد مرور شود ، سروتونین بیشتری تولید می شود و بر عکس ،تفکر منفی می تواند میزان تولید سروتونین را کم ‌کند.
    پرداختن به فعالیتهای اوقات فراغت ،کارهای هنری ومورد علاقه
    داشتن خوا ب کافی به میزان حداقل ۷ ساعت در شبانه روزو در زمان مناسب به طور مثال اگر شخصی حدود ساعت ۱۰ شب بخوابد و ساعت ۵ صبح از خواب بیدار شود( یعنی ۷ ساعت خواب) در ساعت ۱ بامداد ، در بدن او مواد شیمیایی که از گروه اندورفــین هاو آنکفالین ها هستند ، ترشح می شوند که همانند مورفین اثرات ضد درد و آرامبخشی و ریلکس شدن غضلانی دارند اما چنانچه شخص در ساعت ۱۲ شب بخوابد و صبح روز بعد، ساعت ۱۰ صبح از خواب بلند شود ( یعنی حدود ۱۰ ساعت خواب)، اندروفین ها و آنکفالین ها بر خلاف حالت قبلی، به میزان کافی افزایش ترشح نخواهند داشت . در واقع به همین علت است که هر چه خواب انسان از حد معینی بیشتر شود و مثلاً تا ساعت ۱۰ صبح به درازا بکشد ، احساس خستگی و کوفتگی عضلانی پس از آن، بیشتر خواهد بود. انجام برخی فرایض دینی در زمان خاص آن مانند” نماز صبح” ضمن ایجاد الزام و وجوب برای سحر خیزی، انسان را خود به خود به سوی یک آرامش عصبی عضلانی ناشی از مواد مسکن و آرام بخش درون زای بدن نیز سوق می دهد.
    مرور مقالات موید ای است که : بودن در معرض نور خورشید به مدت ۳۰ دقیقه در صبح و ۲ ساعت در روز در افزایش ترشح سروتونین موثر است .
    پیشگیری از کاهش سروتونین در بدن
    در کنار راههای افزایش سروتونین ،برای جلوگیری از کاهش مقدار سروتونین در خون نیز می توان مواردی را در نظر داشت ورعایت کرد .به طورمثال :
    کاهش یا خذف کافئین، الکل و نیکوتین در رژیم غذایی
    پرهیزاز مصرف آرد و شکر و شیرینی جات تا حد ممکن
    پرهیز از مصرف قند های رژیمی از قبیل آسپارتام
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام

میدونم که خود درمانی، خصوصا در ارتباط با داروهای ضد افسردگی می تونه باعث پیچیده تر شدن و افزایش مشکلات شخص بشه.
    اما من این کار رو انجام دادم و چند روزی هست که "بدون تشخیص و تجویز پزشک" دارم یکی از داروهای خانواده ssri رو به دلیل افسردگی و نداشتن انگیزه و استرس (همگی نزدیک به 15 سال) مصرف می کنم (اسم دارو رو اینجا نمیگم).
    قصد ندارم برم دکتر.حوصله ندارم واقعا.پول جلسات مشاوره رو هم همینطور و فکر می کنم دارو درمانی میتونه مشکل منو تا حد زیادی برطرف کنه (؟!) و تازه نمیخوام خانواده م بفهمن که من مشکل روحی دارم و به خاطرش تحت درمانم.
    از شروع مصرف تا حالا عارضه ای نداشتم و تمایلی هم به انجام خودکشی در من ایجاد نشده و اصلا دلم میخواد زندگی کنم و از زندگیم لذت ببرم.
    روانشناس/روانپزشکی هست که بتونه منو غیرحضوری راهنمایی و وضعیتم رو در طول مصرف دارو کنترل کنه؟ به صورت آنلاین یا مکاتبه تلفنی،فقط حضوری نباشه.کسی رو میشناسید؟
    همونطور که گفتم نمیخوام به دکتر مراجعه کنم.

مرسی
    سلام

شاید اصلا مشکل شما نیازی به دارو نداشت و با روان درمانی حل میشد

خودتون هم میدونید که اشتباهه پس جای سرزنش نیست

هر روانشناسی ابتدا مشکل مراجعه کننده رو از زوایای مختلف بررسی میکنه

بعد اگه لازم بود اونو به یه روانپزشک ارجاع میده تا داروی مناسب رو دریافت کنه

فک نمیکنم غیر حضوری بشه این مراحل رو انجام داد

امیدوارم بیشتر به فکر سلامتیتون باشید

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

مشکل من ارتباطی به تغییر فصل نداره و همونطور که گفتم 15 سالی هست که به این مشکلات دچار شدم و حتی شاید بیشتر.
    کمبود آهن و امگا 3 و ویتامین ب و غیره هم ندارم و از لحاظ جسمی کاملا سالمم.
    اینو میدونم که نباید دارو رو به یکباره قطع کنم.
    این مشاور هایی که گفتید تخصصشون چیه؟ فقط مشاورن یا دکتر؟! چون به کسی نیاز دارم که بتونه وضعیت منو کنترل کنه در طول مصرف و اگه به عارضه خاصی دچار شدم به من بگه چیکار کنم.
    چند سالتونه که احساس میکنید 15 ساله دچار بیماری روحی هستید ؟

اینم باید بدونید که افسردگی انواع مختلف داره و نمیشه سرخود دارو مصرف کرد

چرا که بدنتون به دارو عادت میکنه و بعدا اگر خاصتید به دکتر مراجعه کنید داروها دیگه رو شما تاثیری نخواهد داشن

این شماره تلفن تماس بگیری و سوالاتتون رو بپرسید

021-22354282
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1164
    تشکـر
    1
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها
    چند سالتونه که احساس میکنید 15 ساله دچار بیماری روحی هستید ؟

اینم باید بدونید که افسردگی انواع مختلف داره و نمیشه سرخود دارو مصرف کرد

چرا که بدنتون به دارو عادت میکنه و بعدا اگر خاصتید به دکتر مراجعه کنید داروها دیگه رو شما تاثیری نخواهد داشن

این شماره تلفن تماس بگیری و سوالاتتون رو بپرسید

021-22354282

32 سال
    یعنی الان توی 33 َم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)